www.soki-naturlane.com    dodaj do ulubionych

Zdrowe soki naturalne

Przepisy na naturalne, zdrowe soki owocowe i warzywne 
 

Soki wzmacniające organizm

 

 
 

soki

   Dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia powinniśmy co najmniej kilka razy w tygodniu wypijać szklankę soku. Jest to ważne głównie wiosną, kiedy po długich zimowych miesiącach nasz organizm domaga się witaminowej bomby. Oczywiście można wybrać się do apteki i zakupić pierwszy lepszy suplement diety, który w małej pigułce zawiera najważniejsze dla nas witaminy. Pytanie tylko po co? Mamy przecież w sklepach dostatek świeżych warzyw i owoców, z których samodzielnie możemy przygotować zdrowy sok.

Niezwykle popularną grupą soków są soki wzmacniające organizm. Powinny one być spożywane w okresach wzmożonego zapotrzebowania organizmu na mikroelementy. Prezentujemy jeden z przepisów, dzięki którego zafundujemy sobie prawdziwy zastrzyk zdrowej energii witalnej.

Składniki:
5 średnich jabłek
5 średnich marchewek
Pół kilograma bananów
Trzy małe owoce kiwi
1 średni burak

Przygotowanie: Wszystkie składniki należy dokładnie umyć , i przy użyciu sokowirówki wycisnąć zdrowy sok.

Mamy także przepis dla wszystkich osób, które chciałby samodzielnie zebrać składniki na sok wzmacniający organizm. Od wieków wyciąg z pokrzywy zwyczajnej jest używany w celu wzmocnienia organizmu. Pokrzywa Zwyczajna zawiera bowiem w sobie duże ilości żelaza, magnezu, potasu, witamin B, C i K. Wystarczy zatem wczesną wiosną zerwać pewną ilość młodych pokrzyw. Z części części z nich możemy przygotować sok. Wystarczy z liści pokrzywy wycisnąć sok i zakonserwować go spirytusem. Codzienne spożywanie 1 kieliszka takiego napoju zwiększy naszą odporność na choroby.

Pozostałą część liści pokrzywy warto ususzyć by móc w przyszłości przygotowywać z nich zdrowe herbatki.

 
 

 
>>> powrót do strony głównej

 
 

© 2007 by www.soki-naturlane.com - serwis przedstawia przepisy na naturalne soki owocowe oraz z warzyw, świeże i zdrowe soki! [O nas]